آشتاراک نام شهری است در استان آراکاتسوتن.این شهر در شمال غربی پایتخت ارمنستان یعنی ایروان قرار دارد.جمعیت این شهر 21600 نفر میباشد.این شهر در سمت چپ رودخانه کاساخ قرار گرفته است.این شهر نقش بزرگی در اقتصاد ملی و زندگی فرهنگی اجتماعی مردم ارمنستان بازی میکند.
نام آشتاراک کلمه ای ارمنی به معنای برج یا قلعه است.آشتاراک همچنین اشاره ای است به الهه باروری آشوری است.به هر حال نظرات مختلفی درباره نام آشتاراک است.
از نظر تاریخی این شهربخشی از استان باستانی آراگاتستون از پادشاهی باستانی ارمنستان است.این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای ارمنستان است که آثار فرهنگی و تاریخی الگوهای ارزشمند معماری ارمنی است.این شهر اولین بار در قرن نهم میلادی ایجاد شده است.این شهر همچنین در قرن 17 میلادی زیر نظر پادشاهی ایرانی ها بطورکامل بازسازی شده است.
افسانه هایی هم در مورد شهر آشتاراک در بین مردم ارمنستان مشهوریت دارد.قبلا در اینجا این افسانه ها ذکر شده است.همچنین در اینجا هم مطلبی درباره شهر آشتاراک ذکر شده است.
شهرآشتاراک رد 13 کیلومتر شمال غربی ایروان قرار دارد.یکی از جاهای دیدنی اطراف ایروان همچنین پلی است بنام پل کاساخ مربوط به قرن 17 میلادی .این پل بر روی رود کاساخ بنا شده است.این پل گفته میشود توسط خواجه گریگور از تاجران ثروتمند کاناکر احداث شده است.این پل از سه قوس نا برابر تشکیل شده است.
آشتاراک همچنین یکی از مراکز صنعتی در ارمنستان است.یکی از بزرگترین کارخانجات لبنی ارمنستان هم در این شهر واقع شده است.همچنین برخی از مراکز تولید و فراوری محصولات کشاورزی و دامی.
در آشتاراک 7 مدرسه و 6 مهدکودک و 4 آموزشگاه هنری وجود دارد.موزه ها و کتابخانه های عمومی هم در این شهر وجود دارد.همچنین باشگاه فوتبالی هم وجود دارد بنام میکا کاساخ.تنها استادیومی که در آشتاراک وجود دارد ورزشگاهی با 3500 نفر تماشاگر است.
چالب است بدانید که شهر آشتاراک با شهر آلفورتویل فرانسه خواهر خوانده هستند.Alfortville-France
در ارمنستان تور تور شهر آشتاراک معمولا برگزار میشود.

  • openارمنستان کشور امنی برای سرمایه گذاری به حساب نمی اید و قبل انجام هرگونه سرمایه گذاری در ارمنستان با افراد زبده و مشاوران دلسوز مشاوره کنید و دقت کنید با سرمایه گذاری یا ازدواج یا خرید آپارتمان و مشابه در این کشور نه پاسپورت ارمنستان را دریافت میکنید و نه اقامت دایم واقعی.متشکرم
  • openبا توجه به برخی رفتارهای ناهنجار با ایرانی ها در روزهای اخیر حتی سفر به ارمنستان توصیه نمیشود چه رسد به سرمایه گذاری و کار در ارمنستان.قبل از هرگونه تصمیم گیری درباره زندگی خودتان تفکر کنید
  • openدر این سایت مطلب درباره ارمنستان منتشر شده است و ارمنستان تور تاکنون به بیش از . نفر اطلاع رسانی رایگان نموده است بازدید(تا این لحظه) امروز نفر و بازدید دیروز وبازدید ماه قبل و بازدید کل این ماه تا این لحظه نفر-آخرین بروز رسانی
  • برچسب‌ها: آشتاراک، شهر آشتاراک، تور، ارمنستان تور،  
  • کانال ارمنستان تور در آپارات کانال ارمنستان تور در فیس بوک کانال ارمنستان تور در توییتر کانال ارمنستان تور در اینستاگرام کانال ارمنستان تور در نماشا