بله،درست متوجه شدید.دلیجان ارمنستان!
شاید تا حال نمیدانستید که در ارمنستان هم شهری هست بسیار زیبا به نام دلیجان که از اتفاق یکی از جاذبه های توریستی ارمنستان هم به حساب می آید.
دلیجان شهری است با ساحتمانهای قدیمی که بین جنگل و کوهستان قرار گرفته است.این شهر در شمال ارمنستان و در استان Tavoush قرار گرفته است.در راه رسیدن به شهر دلیجان شما با مناظری شگفت انگیز و زیبا مواجه خواهید شد.برخی از مناظری که در طول مسیر خواهید دید تا آخر عمر با شما خواهند بود و هرگز از پیش چشم شما بیرون نخواهند شد.
در جنگلهای وحشی بین راه شما مدتی را به خوردن انواع میوه های جنگلی مثل گلابی جنگلی،آلو وحشی،تمشک و سیب ترش مشغول خواهید شد.هوایی سرشار از اکسیژن،منظره جنگلهای انبوه طبیعت مثال زدنی دلیجان را تکمیل میکند.بخود نیست که برخی دلیجان را سوییس کوچک لقب داده اند.البته جنگلهای دلیجان پر هستند از انواع حیوانات وحشی مثل گرگ و خرس و روباهو یا حیواناتی مانند خرگوش و جوجه تیغی!
مردم دلیجان مردمی هستند بسیار مهربان و مهماندوست.با اخلاقی بسیار خوب.در دلیجان چشمه آب گرم هم موجود است.در جنگلهای دلیجان چشمه هایی وجود دارد که همه قابل شرب میباشند.البته در روزهای بارانی آب این چشمه ها گل آلود میشوند.
کوچه های قدیمی که در دلیجان هستند بسیار زیباست.همچنین این شهر دارای موزه و کتابخانه هایی بسیار جالب است.به هر حال در سفر به ارمنستان خود هرگز دیدن این شهر را از دست ندهید.
ارمنستان تور با تور دلیجان خود توانسته است که همه ساله عده زیادی از مردم را با دیدنی ها و جاذبه های فراوان شهر دلیجان و جنگلهای زیبای آن آشنا کند.برای بازدید از دلیجان با ارمنستان تور تماس بگیرید.